KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 13005162
nr 1300 5162
Lindorm Liljefors
(1909-1985), Sverige
Teckning, Fågelhund. Signerad LL, ca 18x16 cm
Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 13 januari 2020
kl 19:03:21
350 kr
500 kr
Lindorm Liljefors
Läs mer om Lindorm Liljefors